×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
TPIC

http://www.tpic.com.tr/

 Uluslararası arenada model alınan, yetenekleriyle değer yaratan, çevik, atak ve alanında lider bir kuruluş olmayı misyon edinen TPIC (Turkish Petroleum International Company); petrol arama-üretim, petrol saha hizmetleri, petrol ticareti ve petrol dağıtımı alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin enerjide dışa bakan yüzünü temsil eden 30 yılı aşkın deneyimiyle uluslararası piyasada aktif, global ve başarılı bir Türk şirketidir. 

2014 Yılında Tpic'in logo değişimiyle çıktığımız yolculuğumuz kurumsal kimlik çalışmaları, tüm argümanların tasarlanması ve kurumsal kimlik kılavuzunun hazırlanması ile devam etti. Logo ve kurumsal kimlik değişim süreci uzun dönemli ve verimli işbirliğimizin başlangıcı oldu. Geçtiğimiz 5 yıl içinde Osmanlı'da Petrol Prestij Kitabı'nın tasarımı ve basımı, prestij kitabı ve yeni logo'nun lansman videoları, tpic tanıtım filmleri, fuar stand tasarımları, faaliyet raporu tasarımı ve basımı, broşür ve ilan tasarımları vb pek çok projede birlikte uyum içinde çalışma fırsatı yakaladık.

LOGO TASARIMI

Bu dinamik şirketin isminin baş harflerinden oluşan TPIC kısaltması eşsiz bir tipografi ile tasarladık. Logoda T ve P harflerinin formu ‘atbaşı’ sembolünden esinlenilerek oluşturuldu. I harfi ‘workover’ kulesinden yola çıkılarak düşünüldü ve doğrudan şirketin faaliyet alanı vurgulanmak istendi. Uluslararası arenada Türk şirketi algısı, evrensel Türk rengi olan turkuaz kullanılarak oluşturuldu. Logonun altında bulunan sonsuzluk çağrışımı yapan çizgi, yol ve yolculuk anlamlarını içermekte; TPIC’in ticari yolculuk serüvenini işaret etmektedir. Logoda beyaz T ve C harflerinde, beyaz alanlara bakıldığında ‘TC’ algısı oluşturulduğu görülmektedir.

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Logo değişimiyle başlayan kurumsal kimliğin yenilenmesi çalışmaları kapsamında Tpic ve Idemania olarak bir çalışma grubu oluşturduk. Yaklaşık 6 ay süren titiz çalışmalar süresince şirket içinde kullanılan tüm dokümanları ilgili birimlerle taradık, dokümanların amaca uygun sadeleştirdik ve geliştirdik. Kurumsal değerlerimizi belirledik, tüm dokümanları ve görselleri sıfırdan tasarladık, basım ve uygulama işlemlerini gerçekleştirerek teslim ettik. Ayrıca kurumsal standartlarımızı belirlediğimiz bu çalışmanın sonuçlarını kurumsal hafızanın eksiksiz aktarımına hizmet etmesi adına kurumsal kimlik kılavuzunda derledik.

OSMANLI'DA PETROL PRESTİJ KİTABI TASARIMI

30 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de petrol arayan ve petrol hizmeti sağlayan TPIC, engin bilgilerini sunmak için İdemania ajans hizmetini seçti. Osmanlı’da yapılan petrol çalışmalarının arşiv metinlerini ekibimize derlemesi için veren TPIC markasına, en uygun kalitede baskı hizmeti verdik. Kitap tasarımı, lansmanı ve basımı için hizmet sağladık.

TURKISH PETROLEUM KİTAP LANSMAN VİDEOSU

Baskıya hazırladığımız Osmanlı’da Petrol kitabının tanıtımı için kitap içeriğinin detaylı bir şekilde gösterime sunulduğu bir video içeriği hazırladık. 

BASILI İLANLAR

İdemania olarak TPIC markası için ihtiyaç duyulan ilanları tasarladık. Hazırladığımız basılı ilanlar için akış planlaması yaptık ve markanın ihtiyaçlarını göz önünde tutarak hedef kitlemize hitap eden ilanları baskıya hazırlayıp teslim ettik.