×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
COFFEE CHEFS

Kahve sektörünün öncülerinden espresso bazlı kahveler, sade ve aromalı filtre kahve çeşitleri, Türk kahvesi, bitki ve meyve çayları, smoothie ve frappleri geleneksel ve modern ürün yelpazesini bir arada bulunduran kahve toptancısı firma ile kahvenin büyüleyici hikayesini coffeeshop projesi ile taçlandırdık. Kahve dünyası için modern, zevkli ve yepyeni bir konsept oluşturmak için bir araya geldik. Mimari grup ile gerek konsept gerek iç mekân tasarımları için birlikte çalıştık.

Tüm Türkiye’de bayilik vererek büyüme hedefinde olan firma için isim de verdiğimiz bu konsept projede; logo tasarımı, kurumsal kimlik ve satış noktası tasarımları, menü tasarımı, web sitesi tasarımı, tabela ve mekân içi görsel tasarımlar dahil olmak üzere bütüncül iletişim yaklaşımı ile anahtar teslim eden reklam ajansı olarak markalaşma hizmeti verdik.

LOGO

Konsept projeyi batıda doğan ve tüm dünyaya yayılan bilindik coffeeshop konseptlerinin tam karşısına konumlandıran firmanın, pazarlama hedeflerine uygun olarak bu iddiasını ismine yansıttık ve CoffeeChefs ismi böyle doğdu. Tasarladığımız logo ambleminde kahve fincanının üstten görünümünün içine doğudan doğan güneş misali doğudan batıya koşan güçlü at figürünü yerleştirdik. Canlı turkuaz renk seçiminin yanında siyah rengi kullanarak algıyı güçlendirdik.

KURUMSAL KİMLİK

Coffee Chefs'in logo tasarımına uyumlu kurumsal kimlik çalışmalarını; kartvizit tasarımı, antetli kağıt tasarımı, kapaklı dosya tasarımı, fatura tasarımı, irsaliye tasarımı, zarf tasarımları, cd/cd kabı tasarımları, tabela tasarımı, promosyon ürünleri tasarımları da dahil olmak üzere tamamladık. Kurumsal renkleri, kurumsal yazı fontları ve kurumsal marka standartlarını belirledik.

SATIŞ NOKTASI TASARIMLARI

Logo ve kurumsal kimliği tamamlanan projenin müşteri ile temas ettiği en kritik alanlardan biri olan satış noktası tasarımlarını özgün, modern ve farklı tasarım çizgileri ile tamamladık. Kahve kutularının tasarımı,menüboard tasarımı, takeaway bardakların tasarımları, ürün ambalajlarının tasarımları, amerikan servis tasarımı, şeker tasarımı, peçete tasarımı, ıslak mendil tasarımı, personel kıyafetlerinin tasarımı, poşet ve karton torba tasarımlarının tüm detayları ile ilgilenerek tasarladık, bastırdık ve istenilen adetlerde teslim ettik. Satın alma noktasına konumlandırdığımız dev kahve fincanı formundaki masa fikri hayli beğeni topladı.

İÇ MEKAN AFİŞ TASARIMLARI

CoffeChefs, iç mekan mimari konsepti ile uyumlu tasarım konsepti geliştirdik. Dünyanın en özel kahve çekirdeklerini toplayan, kavuran, harmanlayan firmanın bu yönlerini iç mekan afiş tasarımlarında vurguladık.

MENÜ TASARIMI

Dünya kahvelerini özel demleme teknikleri ve fark yaratan görsellikle sunan firma için özgün, el çizimi tasarımlardan oluşan menüboard hazırladık.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Coffee chefs’te özenle hazırlanan kahvelerin güler yüzlü satış danışmanları tarafından müşteriye ulaşmasını, demlenen kahveleri, tasarımını tamamladığımız kafemizin fotoğraflarını büyük bir mutlulukla çektik.