×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
OPTİMA MÜHENDİSLİK

http://optima.tc

Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde 9000m²’lik fabrikasında; Ticari Güvenlik Sektörü, Çevre Teknolojileri ve Çelik Konstrüksiyon alanlarında faaliyet gösteren Optima, tasarladığı ve ürettiği 20 çeşit ana ürün grubunun %90’ından fazlasını yurtdışı pazarına sunuyor ve bir dünya markası olmayı hedefliyor.

Bu kapsamda birlikte çalışmaya başladığımız Optima Mühendislik için Ürün Odaklı Profesyonel Web Sitesi'nin Yapımı, Yönetimi, SEO ve Google ADS Hizmetleri, Fotoğraf Çekimi ve Grafik Tasarım Hizmetleri sağladık.

WEB SİTESİ

Optima Mühendislik profesyonel web sitesini tasarlarken; İdemania içerik toplama teknikleriyle firmayı, kurumsal yapısını ve ürünlerini derinlemesine öğrenerek en iyi anlatımı geliştirmeyi idemania ekibi olarak hedefledik. Özel tasarım ve özel yazılım olarak sıfırdan tasarladığımız sitede temiz kod altyapısı, özgün içerik ve Seo'ya uyumlu içerik girişi sayesinde arama motorlarında avantaj sağladık. Mobil uyumlu ve kullanıcı dostu kolay kullanım özelliği ile  Optima Mühendislik, müşterileriyle daha hızlı ve etkili iletişim kuracak bir kanal kazanmış oldu. Ürünleri; teknik ve fark yaratan özellikleri, fotoğrafları ile detaylarıyla anlattık. Broşür indirme özelliği ve ürün test videolarını izlemeye olanağı bulunan web sitesinde hızlı iletişim formları ile firmanın ürünlerine yönelik dünyanın farklı ülkelerinden pek çok ürün ve hizmet talebi aldık. 

MOBİL UYGULAMA

Optima'nın inovatif ürünü akıllı bariyer mobil uygulaması ile ev, iş ya da yazlık evinizin kapısını uygulama ile açıp kapatabiliyor, farklı kullanıcıların giriş çıkış kayıtlarını tutabiliyorsunuz. Hayatı kolaylaştıran bu uygulamanın iletişim stratejisini, arayüz tasarımlarını, slogan ve metinlerini oluşturarak teslim ettik. Ayrıca uygulamanın kullanım alanlarını anlatan tanıtım videosunu, yazdığımız senaryoya uygun olarak 2D motion Graphic animasyonlarla oluşturduk.  

BROŞÜR TASARIMI

Optima Mühendislik’in mobil uygulamasının tanıtıldığı broşürde dijitalle geleneksel olanı yan yana getirdik. Optima Akıllı Bariyer Mobil Uygulamasını fark yaratan özellikleri ile anlattık. İlgi çekici sloganlar, mobil uygulama arayüz görünümleri ve infografik çizimlerle geliştirdik. Broşür tasarımına en uygun baskı tekniklerini kullanarak istenilen adetlerde bastırıp teslim ettik.

WEB GÜNCELLEME VE SEO DANIŞMANLIĞI

İçeriği, tasarımı ve yazılımı ile iyi bir web sitesine sahip olmak kadar sürdürülebilir bir dijital pazarlama iletişim stratejisine sahip olmak da önemlidir. Bunun bilincinde olan OPTİMA Mühendislik için web güncelleme ve  Seo Danışmanlığı hizmetleri kapsamında; belirlediğimiz anahtar kelimelerde, tüm dünyada hedeflenen ülkelerde firma ve ürünlerinin arama motorlarında ilk sayfalara yerleşmesini sağlıyoruz.  Web sitemizin sağlam yazılım altyapısı, arama motorlarında üst sıralarda çıkma konusunda büyük avantaj yaratıyor, Seo çalışmalarımızı Adwords reklamları ile güçlendirerek hedef kitlemize yönelik görünürlülüğümüzü artırıyoruz. Teknik, tasarım veya metin desteğini düzenli olarak sağlıyor, 30'un üzerinde kriterde haftalık test kontroller yapıyoruz. Aylık raporlamalar sunuyor, düzenli strateji toplantılarıyla dijital dünyadan gelen verileri birlikte değerlendiriyor, gelecek dönem pazarlama stratejilerini oluşturuyoruz.