×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
İLBANK STRATEJİK PLAN

1933 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla belediyeleri finanse etmek için 'Belediyeler Bankası' adıyla kurulan İlbank, bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı, köklü tarihsel geçmişi ve dünya çapındaki yüksek kredi notu ile özel bütçeli anonim şirket statüsünde bir kalkınma ve yatırım bankasıdır. 

Kamu Binaları Tasarımı Fikir Yarışması, Cami Tasarımı Fikir Yarışması, gibi kapsamlı projelerde anahtar teslim reklam ajansı olarak birlikte çalıştığımız İlbank'ın Prestij kitap tasarım ve baskısını 2019 yılında gerçekleştirdik.

STRATEJİK PLAN

İller Bankası'nın yıllardır öncülüğünü yaptığı şehirleşme vizyonu ile 2023 hedeflerine ulaşmak üzerine yapılacak tüm çalışma ve stratejilerin belirlendiği 5 yıllık planı içeren Stratejik Plan Kitabı'nın iletişim danışmanlığı, tasarımı, basımı ve teslimi süreçlerini gerçekleştirdik. 

Kurum tarafından oluşturulan içeriğin yeniden yorumlanması ile ortaya çıkan kreatif fikirlerimiz sonucunda  Stratejik Plan Kitabı'nda modern tasarım konseptini benimsedik. Anlatımın akıcılığını artırıcı infografik öğelerden sıkça yararlandık. Çok özel baskı teknikleri kullanılan lazer pencere harf kesimli ve özel yaldız uygulanan kapağıyla fark yaratan kitapta, aydınger kağıt üzerine gümüş yaldız separatörler aracılığıyla bölümleri ayırdık, içeriğin gerekliliklerine göre kırımlı kağıtlar kullandık. Son sayfada kullandığımız Türkiye'nin sayılı, Ankara'nın ilk termokramik baskı teknolojisi (dokununca ısı ile renk değiştiren) uygulaması ile 2023'ün vizyoner hedeflerine atıfta bulunduk. Kitapta beşinci renk olarak özel gümüş pantone kullandık. Özel tasarım kitap ayracı da çokça beğeni toplayan detaylardan oldu.