×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
METEKSAN SAVUNMA

http://www.meteksan.com/

TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ

Türkiye’nin en hızlı büyüyen özel sektör savunma şirketi, haberleşme sistemleri, radar sistemleri ve eğitim simülatörleri gibi ileri teknoloji ürünlerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uzun dönemli çözüm ortağı olan Meteksan Savunma, 2006  yılında Bilkent Holding bünyesinde kuruldu. Meteksan Savunma,  360 derece ajans hizmetleri için 2019 yılında da tercihini İdemania Reklam Ajansımızdan yana kullandı. 

2017 yılından bugüne Meteksan için, hedef kitle ve rakip analizleriyle oluşturulan yıllık stratejik iletişim planı doğrultusunda; aylık grafik tasarım ihtiyaçlarının karşılanması, Kurumsal kimlik çalışmaları, Web sitesi, Mobil uygulama, Fotoğraf çekimleri, Sosyal medya tasarımlarının hazırlanması, Prestij ve ürün ilanı tasarımları, Stand görsel tasarımları, Seo vb pek çok hizmet sağladık...

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Meteksan Savunma’nın kurumsal kimlik standartlarını belirlemek üzere kurumsal kimlik kılavuzunu 2018 yılında oluşturduk. Yeni kurumsal kimlik rehberi, Meteksan çalışanları ve tedarikçileri için Meteksan Savunma’nın kurumsal hafızasının hatasız aktarımına katkı sağladı. Kurumsal kimlik sürecini, her departmandan çalışanların katılmasını sağlayarak çalışma toplantılarıyla yürütmemiz kurumsal bilincin artırılmasına katkı sağladı. Şirket çalışanlarının ortak katkılarıyla hazırlanan rehber, kurumsal kimlik standartlarının içselleştirilmesini sağladı ve uygulanmasını kolaylaştırdı. Kurumsal kimlik kılavuzunun referans alınması basılı işlerde matbaa süreçlerinden kaynaklanabilecek renk/ton farklılıkları veya ölçülendirmeden kaynaklanabilecek farklılıkları minimize etti, yeni başlayan personelin kurumun hafızasına ulaşmasını kolaylaştırdı ve sonuçta iş yükünü hafifletti. 

BROŞÜR SETİ TASARIMLARI

60'ın üzerinde ürün için tasarlanan broşür setinde tasarım bütünlüğünü gözeterek özel tasarım konsepti oluşturduk. Konsepte sadık kalarak her bir ürün için en iyi tanıtımı nasıl yapabiliriz diye düşündüğümüz broşürlerde, ürünün görselinden ürün tanıtımına, teknik özelliklerinden kullanım alanlarına kadar tüm detaylarına özenilmiş bir anlatım geliştirdik. İkon setler kullanarak kolay okunabilir ve modern anlatımı destekledik. Broşürleri istenilen adetlerde bastırarak teslim ettik.

WEB SİTESİ

Meteksan Savunma web sitesini özel tasarım, özel kodlama ve özel içerik üretimi/girişi ile anahtar teslim olarak hazırladık. Çoklu dil desteği (ingilizce, arapça ve pek çok dilin rahatça eklenebilmesi), kolay kullanımlı içerik yönetim paneli (cms), mobil uyumu, arama motorları dostu yazılım altyapısı özellikleriyle modern, dinamik bir web sayfası oluşturduk. Özel tasarım anasayfa ve iç sayfalarda Meteksan'ın kurumsal yapısını en iyi şekilde yansıtmayı, ürünleri için en doğru anlatımı, sonra ve ürünlere rahat erişilmesini sağladık . Kullanıcı dostu kısayollar ve hızlı mail/mesaj gönderim özellikleriyle kullanıcıların doğrudan iletişim kurmasını kolaylaştırmayı hedefledik. 

MOBİL UYGULAMA

Dijitalleşmenin gerekliliği bilinciyle Meteksan Savunma ürünleri ve ürün broşürlerine erişimini sağlayan bir mobil uygulamayı hayata geçirdik . Böylece Meteksan Savunma Türkiye’de mobil uygulaması olan ilk savunma sanayi şirketi oldu. Mobil uygulamanın tasarımından kodlamasına, içeriklerinin oluşturulmasından içerik girişi sağlanmasına ve ios/android marketlerde yer almasına kadar anahtar teslim hizmet sunduk. 

Son derece kolay kullanım özelliğine sahip mobil uygulama; fuarlarda ziyaretçi bilgilerin kolayca kaydedilmesine olanak sağlıyor, uygulama kullanıcıları Meteksan ürünleri hakkında bilgiye ve ürün broşürlerine kolaylıkla erişebiliyor. Mobil uygulama, broşür ve maillerin uygulama üzerinden müşterilere/potansiyel müşterilere kolaylıkla iletilebilmesi ve detaylı raporlandırma özellikleriyle öne çıkıyor.

BASILI İLANLAR

Meteksan Savunma için sektörel dergilerde yayınlanmak üzere prestij ilanları ve ürün bazlı ilanlar tasarladık. Özel tasarım konsepti oluşturularak tasarlanan ilan setlerinde özel manipülasyonlar ve dikkat çekici sloganlarla algıyı artırdık.

ÜRÜN LOGO TASARIMI

Meteksan Savunma'nın Kapan, Okis vb ürünleri için ürünlerin çalışma prensipleri ve ürün formlarını göz önünde bulundurarak özel logo tasarımlarını oluşturduk.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal medya mecralarında kayda değer bir takipçi kitlesi olan Meteksan Savunma için bütüncül iletişim stratejisi ile haftalık, aylık, yıllık planlar oluşturduk ve tüm mecralardaki takipçileri ilk 6 ayda yüzde 50 oranında artırdık. Meteksan Savunma’nın Twitter, Instagram, Linkedin ve Facebook mecralarındaki sosyal medya hesapları için fuar davetlerinde, ürün tanıtımlarında ve özel günlerde ilgi çekici tasarımlar hazırladık.

BANNER TASARIMI

Meteksan Savunma için dijital mecraları gerek prestij gerekse tanıtım amaçlı sıklıkla kullanmaya başladık. Dijital alanlarda doğru ölçü ve doğru mesajı ileten banner tasarımları oluşturduk. 

FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Meteksan Savunma'nın yeni ürünlerinin tanıtım çalışmaları kapsamında; web sitesi, broşürler, sosyal medya tasarımları vb mecralarda kullanılmak üzere düzenli profesyonel fotoğraf çekimleri gerçekleştirdik.