×
Size Ulaşalım!×
Teknik Destek
OFF CAFE

Off Cafe

Ankara’nın en eski muhitlerinden Kolej’in değişmeye başlayan yüzünün bir parçası olan OFF Cafe,  Kurtuluş Parkı’nın şehre nefes katan yeşilliğiyle uyumlu ekolojik bir cafe konseptini hayata geçiriyor. Misafirlerinin şehrin kalabalığından kurtulup rahat bir nefes alacağı, dünya mutfağından seçkin yemeklerle leziz içeceklerin tadına varacağı mekanın konsept yaratım sürecinden itibaren yanında olduk.

Logo Tasarımı

Şehir hayatının yorucu kalabalığı “off”, dingin ve keyifli vakit geçirmek “on” şiarıyla yola çıktığımız logo tasarımında, dostlarla geyik muhabbeti yapmanın iyileştirici gücüne vurgu yaptık. Lacivert renginin sonsuzluğu ve kahverenginin organik dokusuyla oluşan mükemmel kontrastı kullanarak misafirlerin mekan deneyimini üst seviyeye çıkarttık.

Konsept Tasarımı

Konsepti oluştururken misafirlerin, diğer misafirlerle aynı mekan içerisinde olmalarına rağmen, kendilerine özel bir deneyim yaşamalarını dikkate aldık. Bunun için loca, bahçe, bar ve büyük masaların olduğu kısımları tasarımsal farklılıklarla ayırdık. Yardımcı renkler olarak yeşili ve ahşap tonlarını kullanarak derinlikle dinginliği harmanladık. Duvar giydirmelerindeki desenlerde ön plana çıkardığımız dinamizmi, misafirlerin gündelik hayatın can sıkıcı ayrıntılarını unutmaları için script type fontlarla yazdığımız bol kelime oyunlu mottolarla destekledik.