MEDYA PLANLAMA

Medya Planlama Süreçlerinde

Neden İdemania ile Çalışmalısınız?

Medya Planlama İş Süreçleri

Araştırma ve Strateji

Medya Planlama için hedef, hedef, kitle ve sektör analizleri yapılır. Stratejik medya planlama planı oluşturulur.

Tasarım

Seçilen mecralara uygun tasarım, afiş, radyo spotu, reklam filmi vb hazırlanır.

Baskı / Uygulama

Tasarlanan iş mecralarda görünmek üzere uygulanır ve ya yayınlanır,

Raporlama

Kitlelerle buluşturulan iş’in sorunsuz yayınlandığı raporlarla iletilir. Müşteri tepkileri, yorumlar özel ölçümleme yöntemleri kullanılarak tespit edilir ve rapora eklenir.

Gazete, TV, Radyo, Indoor & Outdoor, Dijital Medya Satın Alma Hizmetleri

Bir reklam mesajının hangi kitle iletişim aracı ile, ne zaman ve nerede yerleştireceğimizin planını oluştururuz. Hedef kitlemize nasıl ulaşacağımızı, hangi sıklıkla görünür olmamız gerektiğini araştırırız. Tüm mecraların bütçesini çıkarır ve tüm bu pazarlama faaliyetlerinin markaya, satışa geri dönüşünü öngörürüz. Yaratıcı ve fikir odaklı medya planlama hizmetleri sunarız. Outdoor planlamalarda gerektiğinde sokak sokak gezer, harita üzerinde mecraları işaretler, fotoğraflarını da alarak müşterimizin yorulmadan tüm sürece hakim olmasını sağlarız.


Medya Ölçüm Araştırmaları

Medya planını yaparken medya hedeflerine en uygun medya aracını seçmek başarımızın sırrıdır. Bu seçimi gözlem ve deneyim gibi kişisel verilerden daha çok; kamuoyu bilinirliği araştırmaları, müşteri beklenti araştırmaları, ürün araştırmaları, anketler gibi bilimsel verilerden yararlanırız. Mecraya uygun tasarım, jıngle, reklam filmi veya satış noktası uygulamalarını dikkat çekici fikirlerimizle uygularız.


Rekabet ve Hedef Kitle Analizi

İyi bir rekabet ve hedef kitle analizi; doğru medya planlaması ve tüketici içgörüsünü anlayabilmek için şarttır. Rekabet analizi ile; rakiplerimizin avantaj ve dezavantajlarını, güçlü ve zayıf yönlerini, bizi tehdit edebilecekleri yönleri ve fırsat yaratabilecek noktaları biliriz. Hedef kitle analizini mevcut ve hedef müşterilerimizin ürün tüketimi, medya tüketimi, demografi, tutum ve davranışlarının tespiti için yapar, stratejimizi hedef kitlemize uyumlu olarak belirleriz.


Medya Satın Alma

Medya satın alma sürecinde daima şeffaf süreç yönetimini tercih ederiz. Müşterilerimiz için en doğru zamanda, doğru mecralar yoluyla iletişime geçer, fiyat tekliflerini toplar, analiz eder ve bütünleşik iletişim planlaması yaklaşımımızla optimal bir plan oluştururuz. Alış ve satış fiyatlarımızı müşterilerimizle açıkça paylaşırız. Medya satın almada deneyimli olduğumuz için; müşterilerimize doğru fiyatı sağlarız.


Raporlama

Satın alma ve yayınlanma işlemleri esnasında sürecin hatasız işlemesini sağlarız. Süreci tüm detaylarıyla raporlandırır; kayıt ve belgelerini müşterimizle paylaşırız.


Medya Planlama Çözümlerinde Detayları Bize Bırakın!

Araştırırız, analiz ederiz, strateji geliştiririz, plan çıkarırız, satın almasını yaparız, tasarlar ve uygularız, takip ederiz, raporlandırırız.

Projelerimiz

X

SİZİ ARAYALIM

Ad Soyad

E - Posta Adresiniz

Telefon Numaranız

İletiniz

SİPARİŞ FORMU

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.

TEKNİK DESTEK

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.