SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya Süreçlerinde

Neden İdemania ile Çalışmalısınız?

Sosyal Medya İş Süreçleri

Analiz ve Stratejik Planlama

Sosyal medya yönetimi için hedef, hedef, kitle ve sektör analizleri dikkate alınarak haftalık, aylık ve yıllık stratejik sosyal medya paylaşım planı oluşturulur.

İçerik Üretimi ve Yönetimi

Stratejik sosyal medya planında belirlenen sıklıkta paylaşımlar yapılması için özgün ve nitelikli içerik üretimi yapılır.

Tasarım ve
Uygulama

Üretilen içerikler en dikkat çekici şekilde tasarım ve ya video olarak uygulanır. Sosyal medyalarda paylaşılmak üzere ölçülendirilir.

Paylaşım ve Raporlandırma

Görsel, metin ve hashtag’ler oluşturularak paylaşımlar seçilen sosyal medya mecralarında paylaşılır. Paylaşımlar, beğeni ve her türlü etkileşim düzenli olarak raporlanır.

Sosyal Medya Stratejileri

Markalarımızın stratejik iletişim planlaması ile uyumlu sosyal medya stratejik planını oluştururuz. Marka, ürün ya da hizmetin hangi sosyal medya mecralarında ve ne sıklıkla yer alacağı, mesajını nasıl bir iletişim dili kullanarak ileteceği, bu iletişim dilinin mecra ile uyumunu önemseyerek içerik takvimi oluştururuz.


Topluluk Yönetimi

Belirlenen mecralarda marka etrafında online topluluklar yaratır, büyütür ve yönetiriz. Doğru mesajı; doğru zamanda, doğru mecrada ve doğru iletişim dili ile aktarırız. Genç ve dikkatli ekibimizle sosyal medya mecraların dilini konuşuruz. Sosyal mecralarda takipçilerimizi, yorumlarımızı ve hakkımızda konuşulanları takip eder düzenli aralıklarla kendimizi yenileriz. Kriz yönetimi ile ilgili senaryolar geliştirerek belirli aralıklara bu senaryoların üzerinden geçeriz.


Facebook Uygulamaları

Paylaşım yapmanın ötesinde; markalarımız için eğlenceli sosyal medya yarışmaları ve uygulamaları geliştiririz. Yunus Marketler Zinciri için Ramazan Bayramı Mâni yarışması, ya da Senin Annen Hangisi? yarışması, Kızılay Avm için Babalar Günü yarışması ve Stil Senin yarışması gibi pek çok eğlenceli, kolay kullanımlı ve ödüllü yarışmalarla takipçilerimizle etkileşim halinde olup keyifli vakit geçirebileceğimiz uygulamalar hayata geçirdik.


İçerik Geliştirme

İçerik geliştirme; sosyal medya yönetiminde en dikkat ettiğimiz aşamadır. Nitelikli, özgün ve dikkat çekici içerikler, takipçilerle iletişim kalitesini ve takipçi bağlılığını artırır. Daha önce üretilmemiş yeni bir içerik üretmek kitleler tarafından fark edilir ve olumlu olarak algılanır. İçerik geliştirirken markanın hedefleri, hedef kitlesi, duyarlılıkları ve sınırları iyi bilinmelidir. İçerik üretiminin anahtarı takipçilere dokunmak, onları iyi anlamak ve onlara özel içerik üretmektir.


Raporlama ve Analiz

Sosyal medya paylaşımlarının sonuçlarını mecraların kendi raporlama araçlarını kullanarak raporlandırmanın yanı sıra; algı araştırmaları ile ölçümleriz. Tüm bu verilerden özgün yönetici özeti çıkarır, gelecek dönem stratejilerimizi geçmiş dönem stratejileri ve uygulamalarımıza verilen tepkileri ölçümleyerek oluştururuz. 


İdemania sosyal medyayı ‘içerik mühendisliği’ yaparak yöneten analitik bir ajanstır.

İçerik yönetimini bir mühendis disiplini ve titizliği ile yapar aynı zamanda da takipçilerinize sosyal medya mecralarınıza geldiğinde misafirperver yaklaşımımızla tüm hünerlerimizi sergileriz.

Projelerimiz

X

SİZİ ARAYALIM

Ad Soyad

E - Posta Adresiniz

Telefon Numaranız

İletiniz

SİPARİŞ FORMU

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.

TEKNİK DESTEK

* Özel Yazılım eklentileri, SEO ve Adwords danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz için ayrıca görüşme talep ediniz.